www.bg.ug.edu.pl  |  e-mail

Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach - wernisaż wystawy

Data rozpoczęcia: 2018-12-31

Czas wystawiania: 8.11 - 31.12.2018 r.

Dnia 8 listopada 2018 r. w Bibliotece Głównej UG odbył się wernisaż wystawy poświęconej Profesorowi Wacławowi Szybalskiemu, któremu towarzyszyła uroczysta laudacja książki Jarosława Abramowa-Newerly’ego: "Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach".

Profesor Wacław Szybalski to wybitny polski naukowiec, pionier biologii molekularnej, znany wśród wielu naukowców z całego świata. Bogaty życiorys Wacława Szybalskiego stał się inspiracją do napisania przez Jarosława Abramowa-Newerly’ego książki „Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach”.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundację Profesora Wacława Szybalskiego. W uroczystej laudacji uczestniczył sam autor książki - Jarosław Abramow-Newerly. Była to niepowtarzalna okazja do rozmowy czy kupienia egzemplarza z podpisem autora. Jarosław Abramow-Newerly opowiadał o kulisach powstania książki, o relacji z profesorem Szybalskim oraz zachęcał do przeczytania historii znakomitego polskiego naukowca.

- Studenci powinni przeczytać tę książkę, ponieważ Wacław Szybalski był wielkim naukowcem. Zawsze namawiał by pracować tylko z najlepszymi naukowcami i w najlepszych laboratoriach. Warto mieć ambicje i zawsze dążyć do osiągnięcia sukcesu. Książka może być inspiracją nie tylko dla studentów zafascynowanych przedmiotami ścisłymi - opowiadał autor książki.


Autor wystawy: Anna Karcz-Bartkowska i prof. Ewa Łojkowska

Zdjęcia z wystawy:

Wszystkich zdjęć: 20

Redaktorzy strony: Ewa Potaż, Marietta Tiszbein   |   Projekt i wykonanie: Witold Warsiński

Copyright © Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego 2011