www.bg.ug.edu.pl  |  e-mail

Mogę być ...

Data rozpoczęcia: 2013-08-09

Czas wystawiania: 22.05 - 31.07.2013 r.

Wystawa zatytułowana "Mogę być ..." – w domyśle tym, kim chcę – została przygotowana w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Bohaterami wystawy zostali ludzie, którzy realizują swoje pasje życiowe, często niezależnie od wykonywanego zawodu czy też wykształcenia.
Mało kto wie, że Mikołaj Trzaska ( muzyk ), porzucił studia malarskie dla muzyki. „Sam uczył się grać na saksofonie i klarnecie, zgłębiał tajniki zapisu nutowego. Było to dla niego olbrzymim wyzwaniem, gdyż zmaga się od dziecka z dysleksją, dysortografią, dysgrafią i dyskalkulią.
Znany podróżnik, zdobywca obu biegunów Marek Kamiński z wykształcenia jest filozofem, a na co dzień przedsiębiorcą. Jego młodsza koleżanka – Magdalena Skopek – zdobyła w 2010 roku nagrodę KOLOSY w kategorii podróże za niezwykłą wyprawę za Koło Polarne. Przez dwa miesiące dzieliła koczownicze życie z rodziną rdzennych mieszkańców Półwyspu Jamalskiego. Swoją przygodę opisała w książce pt. Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi. W przerwie między podróżami, zrobiła doktorat z fizyki.
Sport reprezentował Marcin Lijewski – piłkarz ręczny (prawy rozgrywający) – reprezentant Polski, gwiazda Bundesligi. Od 2008 roku jest związany z klubem HSV Hamburg, w którego barwach zdobył dwa razy z rzędu mistrzostwo oraz superpuchar Niemiec. Świat nauki należał do Marii Skłodowskie-Curie, Stephena Hawkinga oraz Zbigniewa Religi. Świat sztuki reprezentowała rzeźbiarka Maria Kuczyńska oraz ilustratorka Anita Głowińska.


Autor wystawy: Marietta Tiszbein

Zdjęcia z wystawy:
Wszystkich zdjęć: 15

Redaktorzy strony: Ewa Potaż, Marietta Tiszbein   |   Projekt i wykonanie: Witold Warsiński

Copyright © Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego 2011